FAKÜLTE

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ İLE GELECEĞİNİZE YATIRIM YAPIN.

Antalya Bilim Üniversitesi olarak biz bilinen turizm eğitim çeşitliliğini bir adım daha ileri götürerek,TURİZM FAKÜLTESİ kurduk. Amacımız sektöre konusunda uzman, işletme prensiplerini ve teorilerini çok iyi bilen, uygulama labaratuvarları ve dersleri ile konuya hâkim, en az iki yabancı dil bilen, uluslararası platformlarda çabuk adapte olabilen, mesleki becerileri ve yetkinlikleri gelişmiş, geleceğin Lider Turizm Girişimcilerinin yetişeceği eğitim anlayışını başlatmış olduk.

 Turizm Fakültesinde öğrencilerimiz turizm ve otelcilik mesleki bilgilerinin yanında, ekonomi, finans, hukuk, uluslararası ilişkiler ve işletme alanlarındaki dersleri de geleceğin lider turizmcilerinin yetiştirilmesi amacıyla turizme uyarlanmış şekilde almaktadır.

 Üniversitemiz Antalya turizm sektörünün liderleri konumunda olan birçok mütevelli heyet üyelerine ve 5 yıldızlı uygulama oteline sahip olması açısından gerek sektörle ilişkiler konusunda gerekse de uygulama ve staj imkanları konusunda büyük bir avantaja sahiptir.

Bizi birçok Turizm bölümünden ayıran en önemli özelliklerimizden biri de sektörü çok iyi tanıyan eğitim kadromuzdur. Turizm Fakültesinde eğitim görecek öğrenciler, sektör tecrübesi ile akademik kariyerlerini bütünleştirmiş değerli eğitim kadrosu ile kariyer planlarını çok daha emin adımlarla yapma imkânı bulacaklardır.

Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak amacımız Turizm Sektörünün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, gerekli donanımlara sahip, bilgi ve becerileri geliştirilmiş, hedefini bilen, bilinçli ve yetenekli geleceğin TURİZM GİRİŞİMCİLERİNİ ve LİDERLERİNİ yetiştirmektir.

Geleceğinizi gelin birlikte planlayalım, Turizm gelecektir ve siz de bu büyük ailenin parçası olabilirsiniz.

Bizi ziyaret edin, imkânlarımızı ve farklılığımızı kendiniz görün.

tourism@antalya.edu.tr

Turizm Fakültesi Dekanlığı

Antalya Bilim Üniversitesi

Sıkça Sorulan Sorular